"Święto Podgrzybka" we Wronkach
Opublikowano: 26.09.2019

autor: Dorota Kurkiewicz
zdjęcia: Żaneta Graj i Teresa Furman

W dniu 07.09.2019 po raz kolejny członkowie  Koła Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Nadleśnictwie Wronki wraz z pracownikami Nadleśnictwa uczestniczyli w imprezie „Święto Podgrzybka”. W sympatycznej  atmosferze , pełnej humoru i uśmiechów , pomimo padającego deszczu odbyły się liczne konkursy. Dzieci i dorośli odpowiadali na pytania Leśnego Koła Fortuny, rozpoznawali gatunki drewna , składali papierowego liska , bawili się w kalambury , rozpoznawali ptaki po odgłosach, kolorowali leśne obrazki . Chętnych do zabawy nie brakowało.  Każdy  uczestnik , czy miał 2 czy 82 lata , otrzymał nagrodę .    

          V Chodzieski Piknik Naukowy
Opublikowano: 17.09.2019

autor: Jacek Zwierzyński
 
W niedzielę, 15 września 2019 r. odbył się V Chodzieski Piknik Naukowy, którego motywem przewodnim były FALE. To właśnie z różnorakimi falami związane były wszelkie atrakcje i zadania, które oferowano licznie odwiedzającym tereny MOSiR uczestnikom pikniku na terenie 30 stoisk tematycznych. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć stoiska dotyczącego lasów i gospodarki leśnej w nich prowadzonej, które przygotowane zostało przez pracowników Nadleśnictwa Podanin przy współpracy z miejscowym kołem PTL oraz studentami Wydziału Leśnego UP w Poznaniu. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających ze względu na różnorodną tematykę na nim prezentowaną jak i ciekawą oprawę. Frekwencji sprzyjała również piękna pogoda. Jak zawsze piknikowi towarzyszył konkurs z nagrodami, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednym z fundatorów nagród było Nadleśnictwo Podanin.

          „Zamiast grać na komputerze jeździmy na rowerze”
Opublikowano: 17.09.2019

autor: Krzysztof Czub
zdjęcia: Krzysztof Czub


Po raz kolejny nasze Koło PTL przy Nadleśnictwie Wałcz, wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania i Rozwoju  Dzieci, Młodzieży oraz Osób Dorosłych z  Autyzmem, Zaburzeniami  Pokrewnymi  i ADHD " Drużyna  Ananasów  i  Przyjaciele ", zorganizowało  rodzinny rajd rowerowy, którego hasłem było „Zamiast grać na komputerze jeździmy na rowerze”. Trasa rajdu przebiegała przez tereny leśne Nadleśnictwa Wałcz, od Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Morzycówka"  do bazy AKŻ, nad jeziorem Bytyń Wielki w miejscowości Nakielno. Rajd tradycyjnie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia zajęć o tematyce leśnej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Morzycówka". Na zakończenie rajdu dla uczestników zorganizowaliśmy konkursy z ochrony przyrody, wiedzy o lesie i pracy leśnika, natomiast dla dzieci zorganizowano wiele zabaw zręcznościowych.

          "Wałecki Bieg Filmowy" / "Biegam, bo lubię lasy"
Opublikowano: 17.09.2019

autor: Krzysztof Czub
zdjęcia: Krzysztof Czub


Wzorem lat ubiegłych i w tym roku członkowie koła PTL przy Nadleśnictwie Wałcz zaangażowali się w organizację "Wałeckiego Biegu Filmowego" ( 10 km) oraz "Biegam, bo lubię lasy" ( 5 km ). Nasz punkt z wodą znajdował się w ogrodzie botanicznym leśnego ośrodka edukacyjnego "Morzycówka", gdzie uczestnicy biegu nie tylko gasili pragnienie ale również zatrzymywali się by uciąć sobie krótką pogawędkę.

          Festyn w Rudkach
Opublikowano: 17.09.2019

autor: Krzysztof Czub
zdjęcia: Anna Sieja i Tomasz Sieja

Członkowie naszego koła PTL przy Nadleśnictwie Wałcz, wzięli udział w organizacji festynu, który odbył się w miejscowości Rudki. Przygotowaliśmy wiele konkursów i zagadek, w których można było sprawdzić swoją wiedzę na temat lasu, ochrony przyrody jak również pracy leśnika. Ponadto, prowadzono pogawędki na temat Lasów Państwowych oraz zapoznawano uczestników festynu z działalnością Polskiego Towarzystwa Leśnego. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci, dla których przygotowaliśmy wiele zabaw i gier o tematyce leśnej.