Wiosna!
Opublikowano: 23.04.2021

Powoli wracamy do normalności, już niebawem na naszej stronie pojawią się artykuły z organizowanych i współorganizowanych przez nas wydarzeń w 2021 roku!Porządkowanie leśnych mogił
Opublikowano: 04.11.2020

autor: Kazimierz Nadolczak

Jak co roku, członkowie Koła PTL przy Nadleśnictwie Krucz przed dniem Wszystkich Świętych porządkowali leśne mogiły ewangelickie położone na terenie nadleśnictwa. Na zdjęciach mogiły niemieckich leśników w Leśnictwie Tarnowiec oraz mogiły niemieckiej rodziny Raychów w Leśnictwie Gniewomierz.


                   Podziękowanie dla Nadleśniczego Romana Bartola
Opublikowano: 17.10.2020

autor: Krzysztof Dymek

W dniu 17 października 2020 emerytowany Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka Roman Bartol odebrał podziękowanie za wkład pracy dla dobra polskiego leśnictwa i promowanie idei „Pro Bono Silvae” wśród lokalnej społeczności. Podziękowanie w imieniu Zarządu wręczył mu Przewodniczący Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Towarzystwa Leśnego Sławomir Kmiecik.

Nadleśniczy Roman Bartol jako wieloletni członek towarzystwa jeszcze w trakcie pracy z zawodowej uhonorowany został srebrną Odznaką PTL.
 
         Rekomendacja dla Patrycji Baryły
Opublikowano: 09.09.2020

autor: Krzysztof Dymek
zdjęcia: Bartosz Szymanowicz


1 września 2020 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju odbyła się inauguracja roku szkolny. Podczas uroczystości została wręczona nagroda specjalna w postaci rekomendacji Zarządu Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Towarzystwa Leśnego do przyjęcia do grona początkujących leśników w ramach stażu w nadleśnictwach RDLP w Pile. Nagroda ta ma w zamyśle pomóc szczególnie zdolnym młodym leśnikom na początku ich kariery zawodowej. Pilskie nadleśnictwa mają natomiast szansę na przyjęcie do swojego grona wartościowej młodzieży.
Tegoroczną rekomendację, na podstawie nominacji przedstawionych przez władze szkoły otrzymała Patrycja Baryła w dowód uznania za ponadprzeciętną wiedzę, doskonałe wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły w wielu konkursach wiedzy o tematyce przyrodniczej i leśnej.
Rekomendację wręczył Przewodniczący Oddziału Nadnoteckiego PTL Sławomir Kmiecik.
W drugiej częśći uroczystości, Dyrektor RDLP w Pile Andrzej Brusiło, Dyrektor ZSL Albert Tabaka, Przewodniczący ON PTL Sławomir Kmiecik odsłonili tablicę poświęconą Polskiemu Towarzystwu Leśnemu. Została zawieszona w budynku szkoły, na honorowym miejscu, tuż obok tablicy poświęconej Patronowi szkoły - inżynierowi Janowi Klosce.

                   Z ZHP dla dobra lasu.
Opublikowano: 07.09.2020


autor: Michał Dubiał

Dnia 24 sierpnia harcerze z Hufca ZHP Szczecin im. Pierwszych Szczecińskich Harcerzy z 6 DH „Zielone Wilki” pod opieką członków koła PTL przy Nadleśnictwie Mirosławiec oraz pracowników Nadleśnictwa Mirosławiec wykonali prace na rzecz lasów.
Przebywający na obozie harcerskim w Próchnówku skauci, podzieleni na pięć grup, w kilku miejscach jednocześnie, sprzątali lasy. Oprócz zbierania śmieci, harcerze zajęli się również podkrzesywaniem drzew rosnących przy drodze dochodzącej do  rezerwatu przyrody Rosiczki Mirosławskie oraz zabrali się za mycie tablic edukacyjnych oraz urzędowych stojących w okolicy rezerwatu.
Zadania jakie wykonali harcerze mają nauczyć tych młodych ludzi szacunku dla przyrody, wolontariat na rzecz lasu jest to również okazja do poznania nowego miejsca – podkreślał phm. Paweł Staniszewski.