Podziękowanie za wieloletnią pracę
Opublikowano: 05.09.2020

autor: Ludwik Idzik
zdjęcia: Mirosław Łachut

W dniu 21 sierpnia br. podczas spotkania pracowników Nadleśnictwa Jastrowie miała miejsce uroczystość podziękowania za wieloletnią  pracę zawodową pracownikom, którzy nabyli prawa do emerytury.
W gronie trójki nestorów znalazła się Pani Sławomira Łabudzka, członek PTL, wieloletni skarbnik w Zarządzie Nadnoteckiego Oddziału PTL. Serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę przekazał Pan Andrzej Brusiło Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Pan Sławomir Kmiecik Przewodniczący Nadnoteckiego Oddziału PTL oraz Pan Krzysztof Kanecki Nadleśniczy Nadleśnictwa Jastrowie. Spotkanie przebiegło w spokojnej, miłej atmosferze, były kwiaty, upominki, wspomnienia oraz prezentacja,  która została specjalnie przygotowana na tą okazję przez koleżanki i kolegów.
Jubilatka obiecała, że nadal będzie wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem Nadleśnictwo Jastrowie.

                   "Mezolit w Krzyżu"
Opublikowano: 27.08.2020

autor: Paulina Pankowska – Niezborała, Konrad Lebiedowicz
zdjęcie: Konrad Lebiedowicz
 
W dniu 12 sierpnia 2020r. odbyło się spotkanie członków PTL przy Nadleśnictwie Krzyż z uczestnikami projektu „Mezolit w Krzyżu”, w celu podjęcia współpracy w projekcie badawczym. „Mezolit w Krzyżu” to badania archeologiczne rozpoczęte w 2005 roku, koncentrują się na pozyskaniu zabytków z kości i poroża a także sztuki mezolitycznej z terenu Pradoliny Noteci. Kierownikiem projektu jest dr hab. prof. Jacek Kabaciński.Leśne Dukty 2020
Opublikowano: 28.07.2020


autor: Piotr Wandas

W dniu 11 lipca br. na terenie Nadleśnictwa Lipka oraz Nadleśnictwa Złotów odbyła się impreza „Leśne Dukty – Rajd na Orientację”. Jak co roku nasze koło PTL aktywnie uczestniczy w organizacji tego rajdu.
Przy zmienionych zasadach gwarantujących bezpieczny udział odnośnie zagrożenia koronawirusem, udało się zorganizować dwie trasy: rowerową na 50 km oraz pieszą na 7 km. Zawodnicy rywalizowali głównie w drużynach rodzinnych lub jednoosobowych, zawodnicy odszukiwali ukryte w terenie punkty kontrolne a potwierdzeniem tego było zeskanowanie QR kodu smarfonem, i przesłanie tej informacji do biura zawodów. Trasa rowerowa i piesza na które wyjechało łącznie  70 osób były tak wyznaczone aby przy okazji poszukiwań punktów zwiedzić najciekawsze zakątki okolicznych lasów.

         Nowe legitymacje członkowskie
Opublikowano: 28.07.2020

autor: Sławomir Kmiecik

Bieżący rok przez pandemię raczej nie obfituje w wydarzenia organizowane przez PTL, ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich z imprezami masowymi musimy poczekać do następnego roku. Nie oznacza to jednak, że nie pracujemy. Zajęliśmy się wewnętrznymi sprawami naszego Oddziału, uporządkowaniem naszej ewidencji, jest nas na dzisiaj 665 osób.

W związku z tym również wydamy nowe spersonalizowane legitymacje członkowskie zgodne z księgą identyfikacji wizualnej Polskiego Towarzystwa Leśnego. Zastąpią one dotychczasowe kartonowe legitymacje. Na dzisiaj trwają prace nad zebraniem brakujących danych.
    II edycja konkursu literackiego w Krzyżu
Opublikowano: 13.03.2020

autor Paulina Pankowska – Niezborała
zdjęcie: Maciej Nowak


II edycja konkursu literackiego organizowana cyklicznie od dwóch lat już za nami. Organizatorami konkursu byli: Polskie Towarzystwo Leśne Oddział Nadnotecki przy Nadleśnictwie Krzyż, Nadleśnictwo Krzyż oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. Dnia 8 marca 2020r., w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim odbyła się uroczysta gala z okazji "Dnia Kobiet", podczas której zostały wręczone nagrody laureatom II edycji konkursu literackiego. W tym roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: wiersz rymowany o tematyce leśnej oraz wiersz biały o tematyce leśnej. Również w tej edycji nie zabrakło chętnych aby uczestniczyć w konkursie, za co serdecznie dziękujemy. Konkurs literacki organizowany z okazji „Dnia Kobiet” ma na celu rozbudzenie zainteresowania znaczeniem lasu w życiu człowieka, zainteresowanie tematyką leśną poprzez zachęcenie lokalnej społeczności do prezentowania swojej twórczości literackiej, upowszechnienie kampanii promocyjnej „Lasy Państwowe - Dla lasu dla ludzi", promowanie wśród społeczeństwa aktywnych form wypoczynku na terenach leśnych oraz rozwój współpracy kulturalnej z ośrodkiem kultury naszego regionu.