"Z rodziną po choinkę"
Opublikowano: 05.01.2018

autor: Ireneusz Tereszczak

Tak jak w latach ubiegłych pracownicy Nadleśnictwa Tuczno wraz z członkami Koła PTL w dniu 16 grudnia 2017 r. zorganizowali przy budynku nadleśnictwa akcję „Z rodziną po choinkę”. Akcja tradycyjnie miała na celu propagowanie legalnego zakupu żywej choinki. Dzieci mogły narysować jak sobie wyobrażają swoją wymarzoną choinkę, jak rodzice w domu mają ją udekorować oraz co ma się pod nią znaleźć czyli DUŻE PREZENTY. Dodatkowym uatrakcyjnieniem zakupu świątecznego drzewka dla przybyłych rodzin było ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz gorącymi napojami.

         „Święta w lesie”
Opublikowano: 23.12.2017

autor: Krzysztof Czub

Koło PTL przy Nadleśnictwie Wałcz, zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci, którego tematem były „Święta w lesie”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 16 grudnia  w ogrodzie botanicznym Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Morzycówka”.  Autorzy prac otrzymali od nas nie tylko słodkie niespodzianki, każdy z nich wrócił do domu z wybraną przez siebie choinką.

         
 Seminarium w Zespole Szkół Leśnych w Goraju
Opublikowano: 17.12.2017

autor: Kazimierz Nadolczak

8 grudnia 2017 r. z inicjatywy Koła PTL przy Nadleśnictwie Krucz w Zespole Szkół Leśnych w Goraju odbyło się seminarium dla uczniów IV klas. Seminarium poprowadzili członkowie Oddziału Nadnoteckiego PTL: Piotr Mądrzak, Kazimierz Nadolczak, Leszek Jessa i Marcin Chirrek. Przybliżyli oni uczestnikom spotkania historię, organizację oraz cele Polskiego Towarzystwa Leśnego, problemy ochrony przyrody na terenie Moreny Czarnkowskiej, a także strategiczne cele i oczekiwania związane z realizowanym przez Lasy Państwowe projektem Leśnych Gospodarstw Węglowych (LGW).

         Porządkowanie leśnych mogił
Opublikowano: 05.12.2017

autor: Kazimierz Nadolczak

1 grudnia 2017 r. na terenie leśnictwa Tarnowiec, w oddziale 391 b (dawniej Nadleśnictwo Boruszynek ), członkowie Koła PTL przy Nadleśnictwie Krucz uporządkowali teren przy leśnych mogiłach.Wykonali także ogrodzenia grobów niemieckich leśników i ich rodzin, w tym grób pierwszego nadleśniczego Nadleśnictwa Boruszynek z 1897 roku.

         Jesienna wędrówka po lesie
Opublikowano: 04.12.2017

autor: Krzysztof Czub

W listopadzie członkowie Koła PTL przy Nadleśnictwie Wałcz, zorganizowali najmłodszym uczniom szkoły podstawowej w Karsiborze „jesienną wędrówkę po lesie”. Podczas spaceru najmłodsi mieszkańcy naszej okolicy zapoznali się z rolą jaką pełnią lasy w życiu człowieka, biorąc udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez leśników.