Opublikowano: 17.06.2019
autor: Sławomir Kmiecik
W imieniu Zarządu Oddziału Nadnoteckiego zapraszam do zapoznania się z działalnością Oddziału w okresie od 15.04.2018 do 16.06.2019. Jednocześnie składamy podziękowania Przewodniczącym Kół i członkom Oddziału Nadnoteckiego PTL za tak szeroką działalność dla dobra lasu. Pobierz plik
Opublikowano: 12.06.2019
zdjęcia: Michalina Szymczak, archiwum Przedszkola nr 1 we Wronkach
"Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna." (Friedrich von Schiller) Staramy się to piękno pokazać, piękno naszej ojczystej przyrody, tej dużej ojczyzny oraz tej małej lokalnej. 31 maja 2019 roku leśnicy z działającego przy Nadleśnictwie Wronki koła PTL wzięli udział w Festynie Rodzinnym w Przedszkolu numer 1 „Bajkowy Świat”. Wspólnie z najmłodszymi odkrywaliśmy tajniki leśnej wiedzy poprzez zabawę w koło fortuny, rozpoznawanie tropów zwierząt, owoców lasu, układanie puzzli, grę w leśne memory oraz kolorowanie.



Opublikowano: 10.06.2019
autor: Magdalena Lupa
23 maja br. Koło PTL przy Nadleśnictwie Człopa wraz z nadleśnictwem zorganizowało spotkanie dzieci z klasy czwartej SP w Człopie z leśnikami, którzy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca . Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się leśnik oraz zapoznali się ze sprzętem używanym przez leśników m. in. rejestratorem, wysokościomierzem, średnicomierzem. Klasa zamieniła się w drzewostan, w którym należy wykonać szacunki brakarskie, dzieci mierzyły się nawzajem klupą( średnicomierzem) i zapisywały w raptularzu. Poruszane były również tematy ogólne związane z lasem . Jednak, ze względu ze zbliżające się wakacje, szczególną uwagę poświęciliśmy zagadnieniu „Jak nie zgubić się w lesie” wykorzystując chociażby słupki oddziałowe.
Opublikowano: 10.06.2019



Opublikowano: 07.06.2019
W dniu 18 maja 2019 roku koło PTL przy Nadleśnictwie Zdrojowa Góra zorganizowało spływ rzekami Dobrzycą, a potem Piławą, na odcinku z Tarnowa do Dobrzycy. Naszym celem, oprócz podziwiania okoliczności przyrody i sprawdzania swojej dzielności na licznych przeszkodach, było oczyszczenie rzek z śladów ludzkiej działalności.
Zaopatrzeni w worki na śmieci, grabki i inne pomagacze, wyruszyliśmy na poprawianie świata. Śmieci było oczywiście zbyt wiele, ale optymizmem napawa fakt, ze z roku na rok jest ich coraz mniej. Tym razem nie znaleźliśmy żadnej lodówki, opony czy sedesu. Zmęczeni, ale w pełni usatysfakcjonowani, zakończyliśmy dzień pysznym pstrągiem przyrządzonym przez Tadzia Obrockiego.
Dziękujemy mu za darmowe udostępnienie kajaków i transport.


